#3 Kreatywny poniedziałek

Zabawa z dzieckiem

Śniły mi się wielkie wozy

Czerwień była ich kolorem

Na sygnale szybko mknęły

W mieście pożar był wieczorem

Przyjechali ugasili

Dla mnie to mistrzostwo świata

Tak się bardzo utrudzili

A wśród nich był też mój tata

(napisała Marlena Templer)

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Strażaków i straży pożarnej. Chociaż oficjalnie ustanowione dopiero w 2002 r., od setek lat obchodzone jest w Polsce w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej, św. Floriana. Z  tej okazji dla najmłodszych proponujemy kreatywne i edukacyjne zabawy. Klikając w poniższy link możecie pobrać za darmo pakiet edukacyjny.

Chwila dla Ciebie

Peeling kawowy do ciała

Składniki:

• kawowe fusy
  • olej roślinny
  • cukier
  • cynamon - opcjonalnie

Peeling kawowy jest nie tylko banalny w wykonaniu, ale również tani i - przede wszystkim - skuteczny. Podstawowymi składnikami peelingu są kawowe fusy, cukier oraz olej roślinny. Można wykorzystać oliwę z oliwek, olej arganowy, a nawet olej rzepakowy lub słonecznikowy. Fusy i cukier należy wymieszać z olejem i w tym momencie domowy peeling jest już gotowy do użycia. Proporcje dobrać można według własnych upodobań. Ważne aby konsystencja peelingu pozwalała na jego łatwe użycie, nie może być więc ani za rzadki, ani za gęsty. Peeling kawowy dobrze komponuje się z zapachem cynamonu, którego niewielką ilość można również dodać do masy. Peeling nakładamy na wilgotne ciało, masujemy skórę okrężnymi ruchami, po czym spłukujemy.

Uspokajamy - peeling nie farbuje trwale ani skóry ani powierzchni takich jak wanna, czy umywalka.