6 grudnia Mikołajki

6 grudnia to dzień, na który niecierpliwią się dzieci oczekując prezentów od Świętego Mikołaja. Co więcej, atmosfera Mikołajek udziela się również dorosłym.

Dla wielu z nas to wyraźny sygnał, że święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż.

Wzmianki o zwyczaju obdarowywania się prezentami w Polsce można znaleźć już w tekstach z XVIII wieku. Dzieci otrzymywały w dniu św. Mikołaja jabłka, złocone orzechy, pierniki i drewniane krzyżyki.

Obecnie sami możemy napisać list do świętego Mikołaja, w którym opiszemy nasze z życzenia prezentowe.

Jak to zrobić? Nic prostszego! Na stronie www.eduzabawy.com znajdziecie generator listów do świętego Mikołaja!

Pamietajmy jednak, że święty Mikołaj jest bardzo zajęty i nie zawsze jest w stanie odpisać każdemu dziecku. Wtedy o pomoc musi prosić swoje elfy ;-)

Ale przecież mikołajki to nie tylko prezenty!

To świetny czas, by wykorzystać świąteczną tematykę do wspólnych zajęć lub ustroić dom zimowymi akcentami. Kolejny już raz proponujemy Wam skorzystanie z bloga www.mojedziecikreatywnie.pl

A jeśli po prostu macie ochotę spędzić ten czas na czytaniu książki, to specjalnie dla Was przygotowaliśmy zakładki do książek. Możecie je sami wydrukować lub odebrać w naszej bibliotece.

Na plakacie postać świętego Mikołaja z informacją o przypadającym święcie.