75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

" Wczesnym rankiem na teren getta centralnego wkraczają w dwóch kolumnach oddziały niemieckie..."

19 kwietnia obchodziliśmy 75 rocznicę powstania w getcie warszawskim- największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin", zorganizowało kolejny raz akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile".

Biblioteka nasza przyłączyła się do tej akcji i zorganizowała trzy spotkania związane z wybuchem powstania w getcie warszawskim. Dzieci poznały historię Hany Gofrit, bohaterkę książki "Chciałam wzlecieć jak motyl". Natomiast młodzież i seniorzy obejrzeli film "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943".