#9 COOLturalne środy

Euro 2020 miało właśnie trwać. Niestety z wiadomych przyczyn do tego nie doszło. Wśród naszych Czytelników są osoby, które żyją piłką nożną i kibicują swoim drużynom na każdym meczu, dlatego przygotowaliśmy piłkarskie zestawienie najciekawszych książek o najpopularniejszym na świcie sporcie drużynowym.

"Kicia Kocia" Anita Głowińska, Kicia Kocia uwielbia grę w piłkę nożną. Tym razem bohaterka udaje się do parku, gdzie już czekają na nią jej przyjaciele. Z Juliankiem i Adelką zabawa zawsze jest udana. Do gry w piłkę w pewnej chwili dołącza jednak ktoś jeszcze. Nowy kolega jeździ na wózku, dlatego nie może kopać piłki. Rzucanie wychodzi mu za to wyjątkowo dobrze! W ten sposób również można wspaniale się bawić!

"Lewy, gola!" Rafał Witek, Książka bardzo pomocna w nauce czytania, w której opisywane są losy meczu Bayernu z Wolfsbursgiem, w którym brał udział Robert Lewandowski.

„Moja pierwsza książka o piłce nożnej” Berndt Sundsten, Jan Jager, Książka ta, to idealna pomoc dla tych, którzy chcą nauczyć się podstawowych zasad gry w piłkę nożną. Dzięki opisom i ilustracjom dowiesz się jak wyglądają poszczególne momenty gry. Dzięki tej książce opanujesz technikę i nauczysz się przyjmować i podawać piłkę, dryblować, strzelać gole i uderzać główką, a także znajdziesz kilka porad jak pozytywnie nastawić się do gry przed meczem.

"Mistrzowie Futbolu" Piotr Szymanowski, Autor w felietonowy sposób przybliża sylwetki najpopularniejszych współczesnych piłkarzy. Miłośnicy futbolu znajdą tu m.in. podstawowe informacje dotyczące zawodników, takie jak: imię i nazwisko, data urodzenia, wiek, wzrost, narodowość, a także klub, w którym obecnie grają czy pozycję na boisku.

"Piłka w grze!" Joe Gamble, Książka pełna zadań, wymagająca kreatywności od odbiorcy. Sami możecie stworzyć drużynę piłkarską, zaprojektować koszulki i szaliki.

"Ja, futbol" Zlatan Ibrahimović. Wspaniała lektura dla każdego fana futbolu. Poznaj lepiej Zlatana Ibrahimovića i przyjrzyj się drodze do wielkiej kariery w piłkarskim świecie.

Plakat COOLturalne środy.
Plakat Piłkarskie książki.
Na zdjęciu książka "Kicia Kocia" Anita Głowińska.
Na zdjęciu książka "Lewy, gola!" Rafał Witek.
Na zdjęciu „Moja pierwsza książka o piłce nożnej” Berndt Sundsten, Jan Jager.
Na zdjęciu książka "Mistrzowie Futbolu" Piotr Szymanowski.
Na zdjęciu książka "Piłka w grze!" Joe Gamble.
Na zdjęciu książka "Ja, futbol" Zlatan Ibrahimović