ABC Świadomego Seniora

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Lęborskiej informuje, że w okresie od 11.08-20.10.2017r. był realizowany projekt socjalny „ ABC  Świadomego Seniora”.
Projekt skierowany był do osób starszych z Gminy Nowa Wieś Lęborska. Spotkania odbyłway się w Bibliotece Publicznej w Nowej Wsi Lęborskiej.

Osobą  odpowiedzialną  za  realizację  projektu była Elżbieta Konkol, pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Lęborskiej. Projekt socjalny był realizowany w ramach specjalizacji II stopnia o specjalności „ Praca socjalna z osobami starszymi”.

Działania związane z realizacją projeku były przemyślane, ale przede wszystkim odpowiadały na potrzeby i oczekiwania seniorów z gminy Nowa Wieś Lęborska. W wyniku wielu spotkań ze specjalistami, w tym z Policją, ratownikami medycznymi, lekarzem, psychologiem oraz instruktorami samoobrony, seniorzy pozyskali i podnieśli swoją wiedzę z zakresu działań profilaktyczno-edukacyjnych, w tym: bezpieczeństwa zdrowia, wzrostu samooceny, zwiększenia aktywności oraz integracji społecznej. Wiedza ta stanowi dla osób starszych niebywałą wartość.

Dnia 11.10.2017r. odbyło się podsumowanie  wszystkich działań związanych z realizacją projektu. Zakończenie projektu odbyło się w miłej, przyjaznej atmosferze, przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku - ufundowanym przez Piekarnię Darżnik- Mosty.

Termin realizacji projektu, w ramach specjalizacji II stopnia, był ograniczony czasowo jednak udało się doprowadzić do zakończenia wszystkich zaplanowanych działań.

Poprzez  informacje pozyskane przez odbiorców projektu, obserwację własną, przeprowadzenie ankiety ewaluacyjnej można jednoznacznie stwierdzić, że należy poszerzyć i kontynuować w przyszłości działania skierowane do osób starszych.

Warsztaty z psychologiem
Prelekcja z zakresu bezpieczeństwa seniorów
Spotkanie z ratownikami medycznymi z OSR Lębork z zakresu udzielania pierwszej pomocy
Spotkanie z lekarzem rodzinnym z Ośrodka Zdrowia w Nowej Wsi Lęborskiej z zakresu profilaktyki zdrowotnej seniorów