"Bałwanek i gorący piecyk"

23 listopada  odbyło się przedstawienie lalkowe stworzone w orginalnej i rzadko spotykanej technice marionetkowej "Bałwanek i gorący piecyk".

Bajka stworzona na podstawie jednej z baśni H. Ch. Andersena "Bałwan ze śniegu". Historia opowiada o losie śniegowego Bałwanka, który zakochuje się w gorącym piecyku. Długie rozmowy Bałwanka z podwórkowym Burkiem nie są w stanie odciągnąć go od chęci spotkania z piecykiem. Niestety przychodzi czas wiosny i wszystko się kończy...

Przedstawienie przygotowała Agencja Atrybut, która dzięki swej różnorodnej ofercie i wieloletniemu doświadczeniu spełnia nasze oczekiwania. Mają mnóstwo energii i pomysłów. Współpracują ze znanymi artystami, zespołami muzycznymi, kabaretami, konferansjerami, ludźmi teatru i estrady.

Przedstawienie odbyło się w zaprzyjaźnionej placówce Gminnego Ośrodka Kultury z powodu trwającego remontu w bibliotece.

Widzami była osiemdziesięcio osobowa grupa dzieci z przedszkola w Nowej Wsi Lęborskiej.