Dorota Reszke w roli Shirley Valentine

13 maja (piątek) w naszej bibliotece odbyło się niezwykłe wydarzenie. Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć spektakl "Shirley Valentine" do tekstu Willy Russel.

W rolę bohaterki wcieliła się wspaniała Dorota Reszke, która swoim kunsztem aktorskim utożsamiała się z Shirley całkowicie.

"Shirley Valentine jest młodą kobietą smakującą życia we wszystkich jego przejawach. Jej młodzieńcze marzenia szybko zostają jednak zweryfikowane, gdy wychodzi za mąż za prostego człowieka. Widzimy Shirley matkę, Shirley-nieszczęśliwą żonę. Każdy jej dzień jest taki sam. Dla męża jest tylko kucharką i sprzątaczką. Ten prosty człowiek odebrał bohaterce radość życia. Shirley boi się, że tak już będzie do końca jej żywota. Z zazdrością patrzy na koleżanki, które nie mają rodziny, za to cieszą się życiem, podróżują po świecie i oczywiście wyglądają lepiej niż ona- zaniedbana kura domowa. Pewnego dnia, za namową przyjaciółki, nic nikomu nie mówiąc, pakuje walizki i wyjeżdża do Grecji..."