"Nasza Wisła jak malowana" - podsumowanie konkursu

W poniedziałek, 29 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na zakładkę do książki "Nasza Wisła jak malowana". Na konkurs wpłynęło w sumie 59 prac od dzieci z klas "0" oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej. Komisja konkursowa, w składzie: p. Stanisława Dawidowicz, p. Bożena Kotłowska i p. Marta Szczupaczyńska, wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach.

Klasy "0" oddziału przedszkolnego:

I miejsce - Jakub Wojnicz

II miejsce - Aleksander Ruszewski

III miejsce - Michał Tabaka

Wyróżnienia:

- Adrian Jaskulka

- Kornelia Mielewczyk

Klasy I-III szkoły podstawowej:

I miejsce - Oliwia Rozenkranc

II miejsce - Aleksandra Szadkowska

III miejsce - Oliwia Reschke

Wyróżnienia:

- Klaudia Malek

- Nadia Lawrenc

- Oliwia Osikowska

- Aleksandra Barańska

- Beniamin Kreft

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wykonania pięknych prac. Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach plastycznych.

W związku z trwającym obecnie Rokiem Rzeki Wisły – królowej polskich rzek, zapraszamy dzieci z klas „0” oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej do udziału  w konkursie plastycznym na zakładkę do książki „Nasza Wisła jak malowana”.

Regulamin konkursu plastycznego
na zakładkę do książki „Nasza Wisła jak malowana”

Organizator: Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Wieś Lęborska

1. Cele konkursu:

- upowszechnianie wiedzy dotyczącej rzeki Wisły, jej walorów przyrodniczych oraz
       znaczenia dla historii i kultury naszego kraju,

- zainteresowanie dzieci książką,

- rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych dzieci

- rozbudzanie aktywności twórczej dzieci.

2. Konkurs polega na samodzielnym wykonaniu jednostronnej zakładki do książki przy wykorzystaniu wiedzy na temat rzeki Wisły (baśnie, legendy, wiersze, teksty piosenek, nadwiślański krajobraz).
  3. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci z klas „0” oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej.
  4. Zakładki mogą być wykonane dowolną techniką płaską nie brudzącą i nie niszczącą książki.
  5. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną samodzielnie wykonaną pracę.
  6. Prace należy składać do poniedziałku 22 maja 2017 r. do Biblioteki Publicznej w Nowej Wsi Lęborskiej.
  7. Wymagane dane osobowe uczestnika konkursu należy umieścić na odwrocie zakładki. Niezbędne dane: imię i nazwisko, wiek uczestnika konkursu, telefon kontaktowy, imię i nazwisko opiekuna (nauczyciel prowadzący lub rodzic), nazwa szkoły.
  8. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w poniedziałek 29 maja 2017 r. o godz. 10.00 w Bibliotece Publicznej w Nowej Wsi Lęborskiej. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.bibliotekanwl.pl
  9. Po konkursie zakładki  będą prezentowane na wystawie w bibliotece.
  10. Zgłoszenie pracy do konkursu wiąże się z przekazaniem jej na własność biblioteki i przekazaniem praw autorskich Organizatorowi (art. 50 Ustawy z dnia 4.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego regulaminu i wyrażeniem zgody przez autora pracy na wykorzystanie jej nieodpłatnie przez Organizatora w dowolny sposób w celach promocyjnych.

Wszyscy uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku do celów przeprowadzenia konkursu na zakładkę do książki „Nasza Wisła jak malowana” zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych.

11. Kontakt: Marta Szczupaczyńska, tel. 8612 113; e-mail: bibliotekanw@poczta.fm

Więcej informacji o Roku Rzeki Wisły na stronie: http://www.rokwisly.pl/