Odjazdowy Bibliotekarz 2015- zakończony

Odjazdowy bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów przejeżdżają przez różne miejscowości, przyjemnie i aktywnie spędzając sobotni majowy dzień.

Akcja z roku na rok zwiększa zainteresowanie. We wszystkich rajdach w Polsce wzięło udział ponad 10 000 osób.

Ruszyliśmy z biblioteki w Nowej Wsi na ulicę Staromiejską, przy banku PKO BP, aby tam przyłączyć się do rajdowców z biblioteki w Cewicach i biblioteki w Lęborku. Kierowaliśmy się w stronę wiaduktu kolejowego w Karczemkach, a następnie nad jezioro Lubowidz.

Trasę 35 km pokonaliśmy w deszczyku, trochę w piasku, ale relaks nad jeziorem regenerował siły. Kiełbaski z grilla, ciepła grochówka, chlebek ze smalcem i ogórkiem, pyszna drożdżówka z kawą i herbatą to coś co smakowało najbardziej.:-)

Całą trasę prowadził nas Lew Lęborski. Wsparcie z ich strony było nieocenione: instrukcje jazdy po piasku, pożyczanie kurtek przeciwdeszczowych, serwis naprawczy i dobry hunor! Dziękujemy

ZAPRASZAMY ZA ROK