Spotkanie z Zazą Wilczewską - ODWOŁANE

Z przyczyn zdrowotnych spotkanie z poetką zostaje odwołane.
Nowy termin spotkania podamy wkrótce.

Zapraszamy na spotkanie z poetką, Zazą Wilczewską

piątek, 7 kwietnia

godz. 16.30

Zaza Wilczewska – urodzona w Inowrocławiu, absolwenta Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1976-1991 wicedyrektor i dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Sopocie.
Opublikowała arkusz poetycki (1979) oraz cztery zbiory wierszy: "Szelest czasu" (2001), "Między słowami" (2006), "Fragmenty" (2009) i "Trwać poza rajem" (2015). Wydała również jedną powieść pt. "Lutnia" (2004) oraz zbiór opowiadań "Wyjęte z milczenia" (2008). Ponadto jest autorką "Szkiców po-sopockich" (2013).
Zdobywczyni pierwszej nagrody za zestaw wierszy w Ogólnopolskim Konkursie Literackim FSON w Krakowie (2004).
W 2010 r. na Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej COSTERINA 2015 zdobyła wyróżnienie za tomik wierszy Fragmenty, a w 2015 r. za tomik "Trwać poza rajem".
"Szkice po-sopockie" są wspomnieniami z okresu pracy w sopockim BWA. Zyskały duże zainteresowanie środowiska artystów plastyków i bardzo pochlebne recenzje (Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk, Rocznik Sopocki, Topos). Recenzje "Trwać poza rajem" znalazły się w Autografie i Toposie. Jest członkiem Związku Literatów Polskich.

źródło zdjęcia: http://bpgw.org.pl/?s=arc&c=fga&id=526