Wiesław Drabik autor książek dla dzieci, właściciel kotki Frotki

W maju gościliśmy Pana Wiesława Drabika autora książek dla dzieci, który przyjechał do nas z Krakowa. Właściciela kotki Frotki :-) i autora ponad stu pięćdziesięciu bajeczek dla dzieci, ukazujących się od 1995 r. w  wydawnictwach: Skrzat,Siedmioróg, Debit, Wilga, Pascal.

Pełne humoru wierszowane bajeczki, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, a rodzice czytając je swoim pociechom nie nudzą się.

Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na pdwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie".

Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt."Książki z górnej półki", kilka z nich pokazywano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku.

Dzieci z przedszkola i szkoły z grup "starszaków"  dobrze się bawiliy, żywo reagowaly na świetny humor, ciekawe rymowanki do imion dzieci.