Biblioteka brała udział w programie "Orange dla bibliotek"

Program "Orange dla bibliotek" koordynowała "Fundacja Orange", która wspiera biblioteki i pomaga w ich rozwoju. W ramach programu fundacja pomaga bibliotekom w przemianie w nowoczesne i wielofunkcyjne centra informacji, kultury i edukacji.

Dotacje otrzymywane na internetyzację  oraz działania edukacyjne sprawiają. że biblioteka staje się takimi miejscami i zyskuje nowych użytkowników.

Otrzymane środki pozwoliły nam kontynuować i rozszerzać ofertę działań dla naszych mieszkańców.

Kamil Milczarek, koordynator programu "Orange dla bibliotek": "Dostęp do internetu, to dzisiaj dla wielu z nas rzecz oczywista. I taką też staje się dla polskich bibliotek-również tych z małych miast i wsi. Chcemy, aby zarówno najmłodsi, jak i najstarsi jak najczęściej do nich zaglądali i dzięki temu mieli szersze okno na świat".