Tablety w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska

Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Wieś Lęborska poprzez udział w projekcie „Tablety w Twojej bibliotece”, pozyskała 6 tabletów Apple iPad Air 16GB. Projekt jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyposażyła w tysiąc tabletów biblioteki, które zdobyły największą liczbę punktów. Udział w projekcie, oznacza wiele korzyści dla bibliotek i ich użytkowników.

Dzięki tabletom biblioteka może:

• utworzyć dodatkowe miejsca dostępu do Internetu;
  • rozszerzyć i uatrakcyjnić swoją ofertę dla mieszkańców;
  • pozyskać nowych użytkowników, w tym młodzież;
  • w nowy sposób promować czytelnictwo;
  • dzięki mobilności sprzętu rozwijać współpracę ze szkołami i innymi lokalnymi instytucjami;
  • zaoferować nabycie nowych umiejętności, dzięki aplikacjom edukacyjnym.

W ostatnich latach tablety stały się na świecie bardzo popularne. Na tabletach można przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, grać w gry, edytować zdjęcia, robić zakupy online. Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści. Zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, np. do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania.