Moja ulubiona książka

Plakat przedstawiający dziewczynkę w czerwonym kapturze i napis w chmurce z informacją o konkursie plastycznym "Moja ulubiona książka".

Regulamin konkursu plastycznego „Moja ulubiona książka”

Organizator: Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Wieś Lęborska
Termin konkursu: 28.02 - 31.03. 2022r.
Cel konkursu:
-rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży,-pobudzanie wyobraźni i fantazji czytelnika,-prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej, propagowanie literatury dla dzieci i młodzieży.
Tematyka : zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie za pomocą pracy plastycznej tematu  swojej ulubionej książki.
Zasady uczestnictwa w konkursie:
1.Konkurs adresowany  jest do dzieci z klas I-VIII, z podziałem na poziomy:
klasy I-III, klasy IV – VI, klasy VII - VIII
3.Prace powinny spełniać następujące kryteria:
Technika wykonania pracy dowolna, format pracy maksymalnie A3.
4.Na odwrocie każdej pracy należy umieścić metryczkę zawierającą:
• imię, nazwisko, wiek autora, klasę
• lub jego pseudonim, wiek autora, klasę,
• tytuł pracy,
• tytuł i autora książki, której praca dotyczy.
5.Ocenie podlegać będą:
-zgodność z tematyką konkursu, ciekawy pomysł, samodzielność wykonania, walory artystyczne: estetyka wykonania.
6. Termin i miejsce nadsyłania prac: prace należy składać do dnia 31 marca 2022r.w bibliotece publicznej w Nowej Wsi Lęborskiej lub na filiach biblioteki w Chocielewku, Janowicach, Krępie Kaszubskiej, Łebieniu i Pogorzelicach.
Wyniki i nagrody:
1.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w terminie do 8 kwietnia 2022r. na fb i stronie internetowej biblioteki.
2.Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.
Informacje o konkursie są dostępne na fb, stronie internetowej biblioteki i pod nr telefonu:
59 8612 113 i 513 901 046.
Uwagi końcowe: Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie poświęconej konkursowi.