Nowy Tydzień z Książką

Przezabawna, a zarazem pouczająca seria książeczek dla najmłodszych. Pozwól, by Twoje dziecko poznało bliżej różnorodne emocje i nauczyło się z nimi radzić.
"Uczucia Gucia" to seria książeczek, które pomogą dziecku wyrażać swoje emocje, a także nad nimi panować. Wśród tytułów znalazły się: "Gucio szaleje", "Gucio się wstydzi", "Gucio się smuci", "Gucio zazdrości", "Gucio się nudzi", "Gucio czuje się winny", "Gucio się cieszy", "Gucio się niecierpliwi", "Gucio nie może się skupić", "Gucio nie może zasnąć", "Gucio się zakochuje" czy "Gucio się złości".
Gucio jest niedużym jednorożcem, który z pozoru nie różni się niczym od innych. Ma jednak tęczową grzywę, która zmienia kolor w zależności od tego, jakie uczucie akurat pochłania całkowicie Gucia. Niestety, nie wszystkie emocje są pozytywne i z niektórymi trzeba się jakoś zmierzyć. Czy uda się to małemu bohaterowi? Jakie sytuacje doprowadzają go ostateczności? Które z nich generują lęk, a które wywołują złość? I z jakiego powodu Gucio czuje się winny? A może tym razem rozpiera go ogromna radość?
Każda publikacja została poświęcona pojedynczemu uczuciu. Na końcu zamieszczone są zawsze ćwiczenia, które mają pomagać w radzeniu sobie z daną emocją. Dzięki temu dzieci nie tylko nauczą się nazywać to, co czują, ale i dowiedzą się, w jaki sposób poskramiać zbyt silne emocje, które mogą zaszkodzić im lub innym.
Za całokształt książeczek z serii "Uczucia Gucia" odpowiadają Aurelie Chien oraz Chow Chien.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy