"Ropa Z Catanu" gra planszowa edukacyjno-ekologiczna dla młodzieży

Biblioiteka bierze udział w projekcie "Zielone Gry". Zapraszamy młodzież (od gimnazjalnej do studentów) do wzięcia udziału w rozgrywkach gry planszowej pt. "Ropa z Catanu". Zapisy w bibliotece, telefonicznie (59 861 21 13), osobiście lub na email: anitapasiuk.biblioteka@gmail.com.

Zielone Gry- to projekt edukacyjno- ekologiczny w którym biblioteki i organizacje pozarządowe włączają młodych do gry o przyrodę. Ale edukacja odbywa się w nim w bardzo atrakcyjny sposób: za pomocą gier planszowych i internetowych.

W ten sposób chcemy zwiększyć wiedzę młodych ludzi na temat bioróżnorodności, zmian klimatu oraz ekonomicznej wartości ekosystemów. Projekt inspirowany jest ideą serious games, czyli gier, które nie tylko bawią, ale również skłaniają do refleksji, przekazując wiedzę lub pozwalając nabywać umiejętności.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Ekorozwoju w ramach programu PL02 Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów, finansowanego z Funduszu EOG.