Biblioteka Nowa Wieś Lęborska

Biblioteka Nowa Wieś Lęborska

Biblioteka Nowa Wieś Lęborska

Biblioteka Nowa Wieś Lęborska

Biblioteka Nowa Wieś Lęborska


Wystawa w Bibliotece

Wystawa w bibliotece? Czemu nie!
W dniach 11 - 27 stycznia w Bibliotece Głównej w Nowej Wsi Lęborskiej oraz w Filiach: Biblioteka Publiczna w Janowicach Biblioteka Chocielewko Biblioteka Publiczna w Pogorzelicach Biblioteka Publiczna w Łebieniu Biblioteka Publiczna w Krępie Kaszubskiej dzięki uprzejmości Wydawnictwo Dwie Siostry gościmy niezwykłą wystawę. Aleksandra i Daniel Mizielińscy, para niezwykle uzdolnionych pisarzy i ilustratorów, zabiorą Was w podróż po parkach narodowych. Wystawa inspirowana jest ich komiksowym publikacją „Którędy do Yellowstone”. Atlas został wyróżniony w 2021 w prestiżowym konkursie Bologna Ragazzi Award.
Obecnie książka trafiła na listę lektur dla klas 1-3 szkół podstawowych...
Wystawa obejmuje 17 wielkoformatowych ilustracji, które rozdzielone są na każda z bibliotek. Z plansz możecie dowiedzieć się między innymi: co robią mrówki grzybiarki w Amazonii, jak wygląda noc i dzień na biegunie, jakie są warunki przetrwania na pustyni Namib.
UWAGA!
Jednocześnie zapraszamy Was do zabawy!
Odwiedźcie każdą z 6 bibliotek, zbierzcie pieczątki i zgarnijcie nagrody! Do wygrania egzemplarz "Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych" Aleksandry i Daniela Mizielińskich.