Z wizytą u Mikołaja

Ho! Ho Ho!
Ostatnie dni w u nas były pełne radości, śmiechu, skupienia i pracy!
Naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie z klas I i III ze Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej.
Dzieci mogły poznać historię świętego Mikołaja, która była pokazana w formie teatrzyku kamishibai pt. "Prezenty Świętego Mikołaja" (tekst i ilustracje: Barbara i Tomasz Piątkowscy). Tu chcielibyśmy bardzo podziękować naszemu sponsorowi Danfoss East Europe, który zakupił dla nas teatrzyki.
Uczniowie z chęcią zamienili w elfy, które pomagają Mikołajowi...A Mikołaj zostawił dla nich nie lada zadania! Elfy rozkodowały zaszyfrowaną wiadomość, szukały prezentów , rozwiązywały łamigłówki, grały w grę "Ja mam..., a kto ma...?", kleiły łańcuch, którym mogliśmy ozdobić naszą książkową krainę. Uczniowie jak zwykle wykazali się niezwykłą bystrością, cierpliwością, wiedzą, a także poczuciem humoru. Z dużą pewnością to zasługa ich Pań, które z nimi pracują na co dzień.
Krótko mówiąc: WSZYSCY SPISALI SIĘ NA MEDAL! A Mikołaj na pewno życzyłby sobie mieć takich pomocników u siebie.